Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
http://pl.megaplot.org
gdzie znajdą Państwo aktualne informacje o wszystkich produkowanych przez nas urządzeniach.
Wszystkie nasze plotery można wyposażyć w stół obrotowy, bardzo przydatne i oferujące nieograniczone możliwości urządzenie, pozwalające np. wyciąć różnorakie bryły przestrzenne, np. kule. Urządzenie jest w pełni skomputeryzowane i działa w harmonii z drutem tnącym (prostym bądź kształtowym) pozwalając wycinać figury o różnorodnych kształtach, zarówno symetrycznych (kula, kolumna) i niesymetycznych (samochód, butelka).
Możliwe opcje wycinania:
1. Kształty symetryczne (kule, kolumny)
1.1. Stół obrotowy i drut prosty
Użytkownik przygotowuje jeden rzut zarysu sylwetki. Po załadowaniu do programu FoamShaper nalezy ustawić ilość ścian (np. 4 dla kolumny o czterech ścianach, 30 dla gładkiej kuli). FoamShaper automatycznie okresla rotację stołu obrotowego i azczyna wycinanie. Po każdym etapie (każdej ścianie) drut zatryzmuje się, a stoło obrotowy obraca element. Materiał może również obracać się podczas cięcia, rezultatem będzie spiralna linia cięcia. W takim przypadku użytkownik musi określik konkretną rotację. Ilość powtórzeń zależy od ustawionej ilości ścian. Cały proces jest zautomatyzowany, po ułożeniu materiału na stole obrotowym i ustawieniu ilości ścian ploter rozpoczyna pracę i w krótkim czasie wycina dany element.
1.2. Stół obrotowy i drut kształtowy
W tym przypadku należy przygotować drut kształtowy o grubości 1 mm (ShapeWire). Po osadzeniu drutu użytkownik przygotowuje wzór ścieżki narzędzia, określając w którym miejscu drut kształtowy ma rozpocząć i zakończyć wycinanie. Ten proces pozwala na wykonanie żłobionej kolumny czy spirali.
2. Kształty asymetryczne (np. samochód, butelka)
Użytkownik przygotowuje serię rzutów obiektów, ilość rzutów zależy od końcowego kształtu wycinanego obiektu. W przypadku wtyczki pokazanej poniżej liczba rzutów wyniosła cztery. Przy bardziej skomplikowanych kształtach (jak samochód poniżej) ilość wymaganych rzutów wzrasta. Po załadowaniu rzutów do FoamShaper nalezy wybrać opcję cięcia seryjnego. Ploter wytnie każdy z rzutów, obracając materiał w zależności od potrzeb. Ten proces jest w pełni skomputeryzowany, najbardziej czasochłonny etap to przygotowanie rzutów (proces może być uproszczony przez użycie aparatu cyfrowego i programu generującego obrysy, albo skanera 3D).
Broszura w pdf: kliknij tutaj
Zdjęcia i diagramy (kliknij, aby powiększyć):