Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
http://pl.megaplot.org
gdzie znajdą Państwo aktualne informacje o wszystkich produkowanych przez nas urządzeniach.
Wszystkie modele ploterów serii P60 oraz serii T mogą być wyposażone w tokarkę umozliwiającą wycinanie dowolnych brył obrotowych, takich jak kolumny, tralki, itp.
Materiał przeznaczony do obróbki zakładany jest ma stalowe kolce zamontowane na talerzu tokarki i konika. Do stworzenia rysunku bryły obrotowej wystarczający jest CorelDraw, gdyż bryła zdefiniowana jest wyłącznie przez dwie linie: oś obrotu oraz zewnętrzny kształt. W zależności od wymagań, w programie sterującym FoamShaper określana jest ilość boków bryły (od jednego do 2000). W zależności więc od zadeklarowanej w programie ilości boków można uzyskać np. kolumnę czworoboczną, sześcioboczną, itp. Przy odpowiednio dużej ilości boków uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Tokarka przy wycinaniu kolejnych boków może wykonywać również ruch obrotowy, czego efektem jest spiralna linia cięcia.
Główna różnica między tokarką a stołem obrotowym to fakt, że na tokarce umieszczamy materiał w poziomie, co umożliwia wycinanie długich elementów.
Możliwe opcje wycinania:
1. Tokarka i drut prosty
Użytkownik przygotowuje wykres z dwoma liniami: prostą oś obrotu i obrys kształtu. Materiał jest umieszczony na stalowych kolcach zamontowanych na talerzach tokarki i konika, w programie FoamShaper należy ustawić ilość faset (od 1 do 2000). Rezultat zalezy od ilości goków, można wyciąc kolumne czworoboczną,ośmioboczną, albo nawet zupełnie gładką (jeśli ilość faset jest wystarczająco wysoka). Można również otrzymać spiralny efekt cięcia, efekt ten osiąga się przez rotację materiału podczas cięcia (należy ustawić wymaganą rotację i ilość ścian). Proces jest w pełni zautomatyzowany, po umieszczeniu materiału na tokarce i wprowadzeniu obrysu kształu i ilości ścian ploter rozpoczyna pracę.
2. Tokarka i drut kształtowy
W miejscu prostego drutu oporowego można wykorzystać narzędzie drutu kształtowego. Po zamontowaniu w nim wygiętego w odpwiedni kształt drutu (o średnicy 1 mm) i wykorzystaniu ruchu obrotowego tokarki można wykonywać w przygotowanych wcześniej bryłach nacięcia o dowolnycm kształcie. Wykorzystując ruch wózków w osiach X i Y można wykonywać nacięcia wzdłużne (dłutowanie).
Broszura w pdf: kliknij tutaj
Zdjęcia i schematy:
|